Do 28.2.2021 není možný přímý nákup na prodejně, funguje pouze výdej uhrazených objednávek.

Žaluzie - návod na montáž

 
Co budete potřebovat pro montáž: 
  • Aku šroubovák
  • nůž
  • kombinované kleště
  • tužka
  • vrták průměr 3 mm, pro červíky do eurooken 4 mm
  • metr nebo šablona z vymezovací podložky

Pracovní postup:

Před montáží doporučujeme provést kontrolu všech dílů dodávky zboží. Součástí dodávky jsou samořezné vruty, náhradní fixační kolíčky a aretace řetízku.

Pokud použijete pro rozbalení nůž, dejte pozor na poškození vodících silonů. Pokud se to přesto stane, dají se vyměnit a najdete je v nabídce obchodu.
Žaluzie rozneste k oknům podle pozic a správného ovládání, předejdete tím možné záměně.
Pro snazší manipulaci neroztahujte žaluzii před montáží.

Žaluzii přiložíme na místo uchycení a zkontrolujeme v okenním křídle jestli její rozměr odpovídá (obvykle díky zkoseným zasklívacím lištám vzniká po přiložení žaluzie vůle cca 3 mm) a zda boční koncovky pro uchycení vrutů řádně doléhají. Provedeme případné podložení žaluzie pomocí distančních podložek (pokud je hloubka zasklívací lišty menší než 16 milimetrů použijte distanční podložky).

Zavěšení žaluzie - Provedeme kontrolu, zda je ovládání žaluzie na správném straně. Žaluzii přesně umístíme na střed a přišroubujeme k okennímu křídlu nebo rámu pomocí čtyř vrutů. Přesnější je označit vrtané otvory tužkou, žaluzii odložit stranou a alespoň 2 otvory předvrtat.

Nahoře, v místě kde vychází silon z profilu žaluzie, metrem změříme vzdálenost silonu od zasklívací lišty okna a vzdálenost od skla. Naměřené rozměry přeneseme na spodní zasklívací lištu nebo rám okna (podle typu okna) a vyvrtáme otvory vrtákem o průměru 3 mm. Do navrtaných otvorů vsuneme nejprve silon s uzlíkem a poté zatlačíme fixační kolík (uzlík předtím utáhněte pomocí kleští a zaštípněte silon cca 15 mm pod uzlíkem).

návod-žaluzie

Vypnutí silonu - V horní části žaluzie vytáhneme pojistku která jistí silon a vytáhneme silon tak, aby byl napnutý a zajistíme pojistkou. Přebytečné konce odstřihneme (nechte hornímu silonu rezervu cca 5cm). Nasadíme krytky (nejprve krytky zespoda nasaďte a nahoře docvakněte).

Vyměření aretace řetízku Řetízek svisle natáhneme (řetízek je napnutý) a označíme tužkou na zasklívací lištu rysku (metrem 9 cm od spodní části řetízku)Přiložíme aretaci řetízku a přišroubujeme a nasadíme krytku aretace.

Zkontrolujeme funkčnost žaluzie vytažením a stažením. Pokud žaluzie nedosedá na spodní zasklívací lištu okna, můžeme provést vycentrování fixačních kolíčků jejich pootočením, kolíčky nemají otvory ve svém středu.

zaluzie Isoline montaz

montaz zaluzie loco

MONTAZ PRIM ZALUZIE

PRIM PODLOŽKY

 

 

Provozovatel webu ČESKÝ SERVIS OKEN A DVEŘÍ,  s.r.o., jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde