Do 28.2.2021 není možný přímý nákup na prodejně, funguje pouze výdej uhrazených objednávek.

Žaluzie - jak zaměřit

Zaměřovací protokol - ŽALUZIE - oknodily - Pro přehledný zápis většího množství žaluzií nabízíme zaměřovací protokol.
 

ŽALUZIE – JAK MĚŘIT

 V tomto návodu Vás navedeme, jak správně zaměřit žaluzii

Zaměření žaluzie:

Zamřěření žaluzií

Měříme rozměry pro výrobu žaluzie a zadáváme do políčka "Zadat poznámku pro prodejce" ve 3 kroku vytvoření objednávky – šířka x výška v milimetrech.

  • Nejprve měřte šířku žaluzie
    Rozměr se správně měří u skla mezi lištami viz. Obrázek č.2Špatně je zaměření rozměru mezi gumovým těsněním lišt viz. Obrázek č.3 - mezera mezi oknem a žaluzií je potom příliš velká (toto neplatí pro stará dřevěná paneláková okna, tam měřte rozměr u skla mezi těsnícími gumami viz. Obrázek č.4 ).
    Rozměr měřte nejlépe v horní části okna, kde bude žaluzie uchycena, rozměr překontrolujte také ve spodní části a na středu okna.

 

Správné měření šířky u plastových oken a eurooken              Špatné měření šířky

                  Měření žaluzií u plastových oken a eurooken                      Špatné měření žaluzií                          

 

Správným měřením nevzniká příliš velká mezera mezi žaluzií a okenním křídlem.

Měření žaluzií na starší dřevěná okna
(často označovaná jako stará paneláková okna)

Měření starých dřevěných oken

Pro tento typ okna jsou potřeba 2 páry distančních podložek na 1ks žaluzie – zadejte k poznámce pro prodejce v kroku č. 3 v objednávce /montáž do starších dřevěných oken/. 

Distanční podložky jsou součástí balení žaluzií pouze pokud napíšete do poznámky k objednávce – montáž do starších dřevěných oken, nebo vždy pokud o ně požádáte v objednávce. Distanční podložky k objednávkám žaluzií neúčtujeme. Standardní dodávka žaluzií distanční podložky neobsahuje.

  • Následně měřte výšku žaluzie

Výšku žaluzie měřte stejně jako šířku – rozměr mezi lištami.
Pro rozměr výšky si přičteme do výroby navíc 15 mm (děláme to proto, abychom zajistili, že žaluzie dosedne po montáži až na spodní lištu a nevzniká tak mezera mezi žaluzií a spodní lištou okna).
Ideální stav je, když spodní lišta žaluzie dosedne na dolní zasklívací lištu a při naklopení nevzniká mezera.

 

  • Měření hloubky zasklívací lišty Obrázek č. 5 a č. 6
    (pokud je menší, než 15 mm jsou třeba distanční podložky – NUTNO ZADAT DO POZNÁMKY PRO PRODEJCE)

Hloubku zasklívací lišty měříme proto, abychom zjistili, zda horní profil žaluzie bude mít dostatečný prostor pro usazení. V případech, kdy je zasklívací lišta hluboká méně než 15 mm, jsou potřeba distanční podložky – ty podloží žaluzii v místě jejího uchycení na křídle okna. Mělké zasklívací lišty mají často stará plastová okna (obvykle 3 a 4 komorová), okna s izolačním trojsklem a také stará dřevěná okna Obrázek č.4 – ty mají místo lišty těsnící gumu nebo jsou tmelená.

Hloubka ZL u plastového okna_1              Hloubka ZL u plastového okna 2_1

      

Pro přesnější měření můžete využít běžně dostupné pomůcky

Distanční podložky jsou součástí balení žaluzií pouze pokud napíšete do poznámky k objednávce – montáž do starších dřevěných oken, nebo vždy pokud o ně požádáte v objednávce. Distanční podložky k objednávkám žaluzií neúčtujeme.

DOPORUČENÍ: u každé měřené pozice si zapisujte ovládání žaluzie – jestli má být PRAVÉ nebo LEVÉ (nejčastěji se ovládání volí na stranu pantů okna).

TIP: Přesný rozměr s označením strany ovládání žaluzie, pozice nebo názvem místnosti zapište do políčka "Zadat poznámku pro prodejce" ve 3 kroku vytvoření objednávky (např. šířka 560 x výška 1220 mm – L, obývák) - pokud objednáváte více žaluzií, usnadní Vám to práci při montáži.

Provozovatel webu ČESKÝ SERVIS OKEN A DVEŘÍ,  s.r.o., jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde